#1 2014-01-02 21:17:36

Mateusz

Nowy użytkownik

Punktów :   

Co nas może spotkać w Bieszczadach?

•  Bieszczadzkie brody są kamieniste, a po opadach woda przypomina kawę z mlekiem (nie widać dna), łatwo wówczas o skaleczenie. Na wycieczki z przekraczaniem brodów - warto zatem zabrać ze sobą klapki.
•  W niższych partiach Bieszczadów utrapieniem bywają muchy końskie. Warto zabezpieczyć się przed ich ukąszeniem - smarując/pryskając odkryte części rąk stosownymi środkami. Zalecam także rezygnację z krótkich spodni, na rzecz długich. Nie tylko z powodu owadów, ale także pokrzyw czy jeżyn.
•  Na części wycieczek - zwłaszcza tych leśnych, możemy natrafić na duże ilości błocka, na którym zwykłe "adidasy" mogą się okazać zbyt lekkie.
•  Bywa, że latem przy bezwietrznej pogodzie, w dolinkach z bitymi stokówkami panuje temperatura przekraczająca 40°C. Należy zatem pamiętać o zabraniu stosownej ilość napojów. wskazane również jest lekkie nakrycie na głowę.
•  W niższych partiach Bieszczadów żyją duże zwięrzęta w tym niedźwiedzie brunatne oraz nie mniej groźne żubry, z którymi spotkanie może okazać się niebezpieczne. W przeciwieństwie jednak do dzikich zwierząt w Tatrach, bieszczadzka zwierzyna unika ludzi i chociaż jestem zwolennikiem "ciszy i spokoju", to polecam w bardziej odludnych miejscach iść nieco głośniej - np. rozmawiając od czasu do czasu ze współtowarzyszami wycieczki, czym poinformujemy zwierzęta o naszym zbliżaniu się.
•  Z komunikacją w Bieszczadach bywa różnie, zwłaszcza pod wieczór. Dlatego warto zostawiać samochód na planowanym końcu wycieczki, a "PKSem", busem czy okazją podjechać na jej początek, a nigdy odwrotnie. Busy jeżdżą różnie w różnych regionach. Największe nasilenie ich ruchu występuje na trasie: Wetlina-Przeł. Wyżna - Przeł. Wyżniańska - Ustrzyki Górne. W przypadku planowania wycieczek w kilkuosobowej grupie, nieco dalej od "serca Bieszczadów", istnieją możliwości indywidulanego umówienia kursu - także z rezerwacją na określony dzień i godzinę.


Climbers najweselsza grupa turystyczna w Bieszczadach

Offline

 
Historia Lwowa

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.sielczanie.pun.pl www.gothicmmo.pun.pl www.ef81.pun.pl www.zlobek28.pun.pl www.euphoria.pun.pl