#1 2014-01-02 19:36:44

baca

Administrator

Punktów :   

O Bieszczadach

Bieszczady to pasmo górskie będące cześcią Karpat Wschodnich i  najbardziej wysunięty południowo - wschodni obszar Polski. Bieszczady leżą na terenie Polski, Słowacji i Ukrainy. Najwyższym szczytem polskiej części gór jest Tarnica, licząca 1 346 m n. p. m. . Bieszczady to malownicza kraina pełna wspaniałych krajobrazów i dzikiej przyrody. To tutaj zachowały się pierwotne lasy bukowe pełne dzikich zwierząt. Do dnia dzisiejszego wędrując szlakami trafić  można na stare cerkwie, kaplice i pozostałości po dawnych wioskach. Te ruiny dawnych miejscowości stanowią atrakcję dla turystów pasjonujących się historią. Obecnie najbardziej popularne miejscowości w Bieszczadach to Solina, Polańczyk i Myczkowce. Rozwinięta baza noclegowa i gastronomiczna, atrakcje i przede wszystkim niepowtarzalny klimat przyciąga w to miejsce licznych turystów. Rozległe bieszczadzkie połoniny to oaza ciszy i spokoju. Wędrując nimi można w spokoju zachwycać się wspaniałą przyrodą i pięknymi widokami. W okolicznych miejscowościach rozwinęła się agroturystyka i stadniny koni oferujące naukę jazdy konnej. Bieszczadzki Park Narodowy propaguje turystykę konną i wyznaczonych jest na jego terenie wiele tras konnych. Bieszczady stwarzają też możliwość uprawiania sportów wodnych. Tutejsze jeziora to raj dla wielbicieli żeglowania z największym sztucznym zbiornikiem - Jeziorem Solińskim.

Offline

 

#2 2014-01-03 19:50:05

aksen

Użytkownik

Punktów :   

Re: O Bieszczadach

Góry Sanocko-Turczańskie i Bieszczady  to region, w którym dzika przyroda trwale przeplata się z historią. Ich największymi skarbami jest karpacka puszcza z licznie występującymi dużymi roślinożercami i drapieżnikami, pokrywające bieszczadzkie szczyty połoniny i kraina dolin, gdzie stare cmentarze, ruiny cerkwi i zabudowań toną w zieleni łąk i sadów. Jest w tych górach jakaś magia
– kto raz je odwiedził, powraca tu, żeby jeszcze raz zobaczyć jesienną mozaikę kolorów, posłuchać rykowiska karpackich jeleni czy poczuć wolność i przestrzeń, wędrując po połoninach.
Bieszczady mają swoje morze, Jezioro Solińskie, otoczone górami, o linii brzegowej przypominającej norweskie fi ordy. Jest ono jednym z najlepszych do uprawiania żeglarstwa zbiorników wodnych w Polsce. Region ten to również niesamowity poligon badawczy dla naukowców. Obszar niegdyś gęsto zaludniony i intensywnie eksploatowany, po tragicznych wydarzeniach, które miały miejsce po II wojnie światowej, na wiele lat prawie całkowicie opustoszał. Dzisiejszy wygląd tych gór to efekt działalności człowieka i przyrody, która odrodziła się, wykorzystując czas jego nieobecności.

Offline

 
Historia Lwowa

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.euphoria.pun.pl www.zlobek28.pun.pl www.sielczanie.pun.pl www.lakierowankomotoryzacja.pun.pl www.gothicmmo.pun.pl