Turystyka w polskich górach

Forum dyskusyjne o turystyce górskiej w Polsce

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#1 2014-02-10 12:31:58

pikus

Użytkownik

Punktów :   

Tatr Zakopiańskich

Położone najbliżej Zakopanego pasma górskie określa się często mianem Tatr Zakopiańskich. Terminem tym określa się niżej położony pas reglowy leżący bezpośrednio nad miastem lub też cały pas Tatr od Koszystej po Czerwone Wierchy. W naszym przewodniku regionem Tatr Zakopiańskich objęte zostały szczyty leżące na zachód od Doliny Gąsienicowej i na wschód od Doliny Kościeliskiej z Kasprowym Wierchem, Giewontem i Czerwonymi Wierchami.

Offline

 

#2 2014-05-01 12:18:45

remo32

Nowy użytkownik

Punktów :   

Re: Tatr Zakopiańskich

Po górach chodzę o 8 roku życia kiedy to po raz pierwszy w Tatry zabrał mnie tata.
Od tamtej pory co roku jeżdżę w Tatry jak i inne pasma górskie w Polsce.
Całe Tatry Polskie mam już obchodzone i zaliczony każdy szczyt niezależnie czy ma 2499m cz też 800m.
Jak ktoś kocha góry to nie zwraca na to uwagi.
Ogólnie od roku czasu zaczynam KGP (koronę gór polski) oraz KGE ( koronę gór europy). Jedne z moich najlepszych wypraw to 3 razy wejscie latem na Rysy, jedno wejście na Rysy zimą oraz jedno wejście na Rysy wieczorem,

- przejście całego szlaku od Kuźnic przez Kasprowy, Liliowe, Świnice, Zawrat, Kozi Wierch, Orla Perć, Krzyżne, Dolina Gąsiennicowa, Kuźnice w 12h,

- Kasprowy Wierch - Morskie Oko  - Łysa Polana 18h

- oraz niecały miesiąc temu zrobiłem sobie taka trasę Dolina Chochołowska, Grześ, Rakoń, Wołowiec, łopata, Jarząbczy Wierch, Starobociański Wierch, Błyszcz, Bystra (słowacka strona), Dolina Chochołowska.

Wspaniała Trasa to mało uczęszczana droga na Mieguszowiecką Przełęcz. Szkak prowadzi tylko do przełęczy ale dla turystów mądrych i doświadczonych można samemu wspiąć się na Mieguszowiecki Szczyt.

Zaliczone wszystkie szczyty Beskidu Śląskiego oraz Żywieckiego oraz wiele innych szczytów w innych rejonach pasm Górskich.

Chodzę samemu po górach bo jakoś wszyscy moi znajomi nie pala się do tego typu atrakcji.

Najbardziej co mnie wnerwia ? to to ze ludzie wybierają się w klapkach, sandałach, kozaczkach, adidaskach a nawet szpilkach w góry.
Nie szanują przyrody, uważają się za wielkich taterników a nawet alpinistów i gówno sobie robią  z powagi gór. Pchają się tam gdzie nie powinni.
Ale tak jest po stronie Polskiej bo juz po Słowackiej panuje inny klimat i jest wszystko pod kontrolą.
Szlaki otwarte od do, zakaz wchodzenia powyżej 2000m samemu tylko z przewodnikiem i olbrzymie kary finansowe za złamanie regulaminu parku. Tego brakuje u nas.

Najlepszy dla mnie cytat na temat gór który bardzo szanuje to
"góry nas nie zapraszają na swoje wierzchołki, to my się na nie wpraszamy, a jak nas przyjmą zależny tylko od nich.
Pamiętajmy by zawsze schodząc z gór w głębi duszy podziękować im za gościnę"


Jeżeli ktoś ma jakieś pytania odnośnie Tatr lub innych pasm górskich chętnie udzielę wskazówek jeżeli tylko będę mógł.

Offline

 
Historia Lwowa

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.iots.pun.pl www.ennorath.pun.pl www.tziz.pun.pl www.baniciaoc.pun.pl www.znalliance.pun.pl