Turystyka w polskich górach

Forum dyskusyjne o turystyce górskiej w Polsce


#1 2014-04-29 18:12:20

Traper

Nowy użytkownik

Punktów :   

Wypoczynek w Polsce

Cała Warmia jest przecudowna, więc polecam .
Uwielbiam też ziemię lubuską ze względu na piękne walory przyrodnicze a jest niestety trochę niedoceniana oraz nieznana np. Międzyrzecz boskie położenie w sąsiedztwie rezerwatów. Międzyrzecz lubię jeszcze ze względu na MRU, gdyż lubię zwiedzać fortyfikacje.
Jeśli ktoś chciałby pozwiedzać forty to polecam też obiekty położone w moim województwie kuj-pom: na ziemi chełmińskiej, fajne forty są też u moich sąsiadów zza miedzy w Toruniu oraz w Grudziądzu tzw. Księże Góry, które są po prostu świetnym miejscem dla kogoś kto lubi zwiedzać takie obiekty i tereny .
Po odpoczynku na łonie cudnej przyrody bądź zwiedzeniu fortyfikacji, warto też odwiedzić moje miasto, niegdyś muszę przyznać, że brzydkie obecnie wypiękniało.
Szczególnie polecam wpaść na Wyspę Młyńską bardzo ładne miejsce, gdzie można bardzo miło spędzić czas .
Lubię się też wybrać w nasze polskie góry.
Morze nieco mnie nudzi, gdyż preferuję aktywny wypoczynek, ale jeśli już to najbardziej lubię Władysławowo.

Offline

 

#2 2014-05-01 12:15:20

remo32

Nowy użytkownik

Punktów :   

Re: Wypoczynek w Polsce

Co do moich wypraw turystycznych to może nie będą to długie, barwne opowieści, ale np.:
- wyciął sam ścieżki, po których teraz chodzą ludzie i są oznaczone jako szlaki, w tych krzakach na kilka (w tym jeden z wyższych) szczytów - na drzewach w kilku miejscach można zobaczyć srebrne małe tabliczki z wygrawerowanym jego imieniem i nazwiskiem. Nagroda od tamtejszych odpowiedników naszych leśniczych czy jakoś tak.

- w ostatni dzień naszej wycieczki siedzieliśmy w domku i skończyły się zapasy. wody nie ma, zarcia nie ma. do strumyka 3godz drogi. wujas mówi - poczekaj za 2godziny będę. w tym czasie do chatki przyszło chyba 5 czy 6 ukraińskich dzieciaków z flaszkami w rękach(po 14,15lat wtedy starsi ode mnie), które zbierały jagody w celach zarobkowych(swoją drogą to masakra co wtedy przeżyłem - ja gówniarz, myślałem ze mnie okradną, zabiją, zgwałcą czy co jeszcze ale przeżyłem, okazali się pokojowo nastawieni). Po 2,5 godzinach wujas wraca z reklamówka zupek chińskich, butelką wody  piersiówką pełną, 4piwami i 2chałwami zawsze miał gdzieś zakopane w ziemi na wszelki wypadek w kilku miejscach.

- tu świadkiem nie byłem ale opowiadał (bajek nie wciskał więc historia na 99% prawdziwa). Przy schodzeniu ze szczytu ukąsiła go żmija w nogę (widziałem ślady po latach - zresztą miał ich 3). wyssał sobie szybko trochę jadu, ale nic nie pomogło. noga zaczęła puchnąć, a do woski na dole kilka godzin marszu. zrobił z jakiś dwóch patyków prowizoryczne kule i dotarł bardzo późnym wieczorem wykończony do wioski. stamtąd od razu szpital gdzie mu powiedzieli że 2godziny dalej i by to sią mogło skończyć tragicznie bo jad już podchodził do tułowia.

jeszcze kilka ciekawych by się znalazło, może sobie poprzypominam ze szczegółami to w wolnej chwile dopisze. ogólnie jeśli ktoś nie był, to nie ma co porównywać klimatu do Polski. Widoki tu i tu piękne, ale sen na podłodze wyścielonej igłami przykrytymi kocem w 2osoby w małej drewnianej chatce na zboczu jakieś góry, na około wyjące wilki i żadnych ludzi w promieniu kilku kilometrów - bezcenne wspomnienia.

Offline

 
Historia Lwowa

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.modelarstwo.pun.pl www.obozowa38bc.pun.pl www.nld.pun.pl www.transport13.pun.pl www.bleachfani.pun.pl