Traper - 2014-04-29 18:10:35

Albania to specyficzny kraj- wszędzie powiewają ich flagi na przemian z UE i NATO. Panuje ogólny syf, ludzie wypierdalają śmieci na dwór i o nic nie dbają. Stan sanitarny o wiele gorszy niż u nas. Uważać trzeba na małych skurwysynków którzy tylko rozkminiają jak cię okraść i na watahy bezpańskich psów. Wszędzie są bunkry (albo to co z nich zostało) z czasów dyktatora Hodży, który bał się agresji sowietów. Religią panującą jest islam ale meczetów jest niewiele. Z tego co udało mi się dowiedzieć, to szejkowie arabscy dali sporo kasy na nowe meczety i szerzenie wiary mahometowej. Lokalni albańscy watażkowie siano wzięli ale kupili za nie nowe mercedesy zamiast stawiać meczety ;]- w Kosowie jest taka sama sytuacja ;] Nie wiem jak z przelotami bo ja wjeżdżałem do Albanii przez Kosowo i tam nawet odprawy granicznej nie ma, wizy nie potrzebujemy.  Sezon zaczyna się już w maju i trwa tak do października, ale ja polecam wrzesień- nie ma już tych cholernych upałów.
Jeżeli chodzi o żarcie to mają chujowe ;] normalni ludzie jedzą zwykłe fast foody 3x dziennie (zazwyczaj kebaby pod różną postacią). Ogólnie takie śmieciowe żarcie jest tanie i wszędzie można je nabyć. Rarytasem jest pieczona na rożnie głowa owcy (w całości, razem z zębami), fajnie to wygląda jak się kręcą :] ponadto lubią takie cienkie pieczone kabanosy czy gotowane jelita (nie polecam bo paskudne i trzeba się odganiać od much).

Do Albanii najlepiej zabrać euro (stabilniejszy kurs). Nastawienie ludności tubylczej do turystów jest pozytywne dopóki nie zaczniesz mówić, że Kosowo jest serbskie a UCK to terroryści;] (mają straszny ból dupy na tym punkcie). Ich idolami są UE i NATO- wszędzie powiewają flagi tych instytucji. Po angielsku czasem idzie się dogadać, ale tylko czasem i to na poziomie podstawowym. Wyłącznie w hostelach idzie pogadać na poważniejsze tematy w j. angielskim. Nie polecam Durres (syf jak chuj na plaży i pełno ludzi), w Tiranie polecam Hostel Albania i punkt widokowy w restauracji hotelowej Sky Club. Jeżeli chcesz zobaczyć jezioro Ochrydzkie to polecam Pogradec- zajebista droga górska prowadząca z Tirany- fajne widoki. Na miejscu polecam Hostel Ochrid Lake z basenem i zrobić flaszkę na gwarnej promenadzie.

www.ef81.pun.pl www.sielczanie.pun.pl www.zlobek28.pun.pl www.gothicmmo.pun.pl www.lakierowankomotoryzacja.pun.pl